Kase liimpuit

Kask – kasepuul on kõrged füüsikalised-mehhaanilised omadused – see on tugev ja vastupidav, eriti löögikoormustele, kuid mitte vastupidav pehkimisele suure niiskuse korral.

Kask sarnaneb väga väärispuudega, seepärast kasutatakse seda väga laialt siseviimistluses. Samuti kasutatakse kaske ka puunikerduste tegemiseks. Kasutatakse vineeri ja mööbli valmistamisel.

Kvaliteedid mida toodame:

AA – kilp mõlemalt poolt oksavaba ja ühtlase tooniga

AB – kilbi ülemine pool oksavaba ja ühtlase tooniga, alumisel küljel lubatud mõned väikesed oksad.

BC – kilbi ülemisel küljel lubatud mõned väikesed oksad, alumisel küljel lubatud piiramatult oksi ja värvimuutust.

 

Sõrmjätkatud

Sõrmjätkatud liimpuitkilpe valmistatakse kammipiide kujuliselt sälgutatud  otsega puidutükkide  omavahelise kokkuliimimise teel. Laialdaselt kasutatakse veel ka sõrmjätkatud saematerjali akna- ja  uksepiitade valmistamiseks, kusjuures tema mõõdud mängivad vähem, võrreldes tavalise saematerjaliga ning seda eriti tingimustes, kus ruumi sisetemperatuuri ja välistemperatuuri vahel esineb olulisi erinevusi.

Sõrmjätkatud materjal on odavam, kui tervetest lamellidest liimitud toode, kuna selle tootmises saab kasutada tootmise ülejääke. Puidu tootmises jääb alati üle tootmisjääke – neid saab ära kasutada sõrmjätakates neid tükke omavahel. Välja lõigatakse kehvem puiduosa nagu: oksad, vaigupesad, mõrad, sine jne ning kokku  sõrmjätkatakse juba korralik materjal. Kilbi külje peale jäävad näha kammipiid ja kilbi peale ning alla ainult peenike triip. Nii ei ole rikutud kilbi välimus.

Täislamell

See on valik kvaliteetsest materjalist. Selline materjal loob efekti laiast ühtsest puitkilbist.

Tootmisel kasutatakse parimaid, vigastusteta, pikki toorikuid. Sellise puidu leidmine on küllalt keeruline ja see on ka hinnalt kallim kui sõrmjätkatud puit. Ühtlasi, mida pikem on toorik, seda kõrgem on ka ruutmeetri hind.

Liimpuitdetailid

Puidust detail on mitmest detailist liimitud või ühest toormaterjali detailist valmistatud komponent, mida saab kasutada treppide või mööblite tootmises (lauajalad). See on poolvalmis toode, mis on valmistatud kõige standartsemate mõõtmete järgi.